Dekan Slider

Prof. Dr. Füsun Seçer Kariptaş

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Dekan

Prof. Dr. Füsun Seçer Kariptaş, 1998 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünü bitirdi. Yine aynı üniversitede, Restorasyon Ana Bilim Dalı’nda başladığı Yüksek Lisans çalışmasını 2002 yılında tamamlayarak “Yüksek Mimar” oldu.  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Anabilim Dalı’nda başladığı sanatta yeterlik ve doktora programlarını tamamlayarak “Doktor” ünvanını aldı.

2000 yılında Haliç Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. İç Mimarlık Bölümünün kuruluş aşamasında birçok görev aldı.  2006 yılında İç Mimarlık Bölümünde “Yardımcı Doçent” oldu. 2013 yılında Üniversiteler Arası Kurul tarafından yapılan Doçentlik Sınavını “Mimarlık Temel Alanından” geçerek “Doçent” ünvanını aldı. 2018 yılında da Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde “Profesör” olarak atandı.

Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç mimarlık bölümünün kurulduğu andan beri bölümün içinde aktif olarak yer alarak, fakültede birçok lisans ve yüksek lisans dersinin yürütücülüğünü yaptı. Bu arada Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcılığı, İç Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcılığı, İç Mimarlık Bölüm Başkanlığı ve İç Mimarlık Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Araştırma alanları arasında iç mimari tasarım, sürdürülebilirlik ve endüstri mirasının yeniden işlevlendirilmesi konuları yer almaktadır. Bu konularda birçok makalesi, bildirisi ve kitap bölümü bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası yarışmalarda kazandığı ödülleri ve yarışma, sempozyum, kongre jüri ve bilim kurulu üyelikleri vardır.  Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığı görevi yanında, İç Mimarlık Bölüm Başkanlığı, İç Mimarlık Anabilim Dalı Başkanlığı, Lisansüstü Enstitüsü Yönetim Kurulu ve Akademik Faaliyetleri Değerlendirme Komisyonu üyelikleri, Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi alan editörlüğü görevleri bulunmaktadır.

 

Detaylı CV

A. Uluslararası Endekste Taranan Hakemli Dergilerde Yayımlanan Makaleler
B. Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitaplarında (Proccedings) Basılan Bildiriler
C. Yazılan Ulusal Kitaplarda Bölümler
D. Ulusal Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler
E. Ulusal Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitaplarında Basılan Bildiriler
F. Diğer Yayınlar
G. Görev Aldığı Diğer Çalışmalar
J. Jüri Üyelikleri
P. Projelerde Yaptığı Görevler
Y. Yönetilen Tezler